Když vidím nastávající maminky,

odcházet odpočinuté a s úsměvem na tváři,


jsem šťastná, že můžu dělat práci, 

kterou miluji.

MŮJ PŘÍBĚH

Jak mě mateřství přivedlo k práci se ženami


Během prvního těhotenství jsem měla stejnou představu jako většina žen: Porod je něco, co se musí přežít a přetrpět. Ale po svém prvním hladkém a rychlém porodu jsem zjistila, že to může být jinak. A tak jsem se začala o porody více zajímat. Vydala jsem se cestou poznání toho, jak jsou ženská těla dokonalá a miminka velmi inteligentní.  

Krátce po narození prvního syna mi onemocněla maminka. Najednou jsem se ocitla po boku jednoho života, který se rozvíjel, a druhého, který vyhasínal. Díky tomu jsem si uvědomila, že svůj čas chci věnovat svým nejbližším a práci, která mě naplňuje. 

Po narození druhého syna jsem si potvrdila, jak velmi důležitá je podpora během porodu a proto jsem se stala certifikovanou dulou, abych mohla začít ženy provázet těhotenstvím a porodem. Zároveň jsem se začala věnovat těhotenským masážím, které jsem si zamilovala.

I můj třetí syn mi přišel ukázat, že v mém životě může být všechno jinak. Poslední těhotenství bylo fyzicky náročnější a já se začala více zajímat o správné pohybové návyky. Absolvovala jsem instruktorský kurz zdravé tělesné výchovy, abych mohla ženám radit s cvičením v těhotenství a po porodu.

Podařilo se mi splnit si sen a otevřela jsem dveře vlastní vysněné masérny. Všem ženám, které přicházejí v různém období těhotenství, s různými příběhy. Zapojila jsem se také do projektu Duly na Bulovce. Pár dní v měsíci mě tak můžete potkat i v porodnici Bulovka, kde se snažím pomáhat ženám, aby pro ně byl porod co nejpříjemnějším zážitkem.

Vzdělání, znalosti a zkušenosti


 • Těhotenská masáž (2016, Dexter Academy) 
 • Rekvalifikační masérský kurz (2016, Dexter Academy)
 • Kurz pro duly (2015/2016), certifikovaná dula (2018, ČAD)
 • Taping v těhotenství a po porodu (2023, Mgr. at Bc. Eva Smrkovsky)
 • Péče o jizvy (2023, Mgr. Marika Bajerová)


DALŠÍ VZDĚLÁNÍ A KURZY:


 • Workshop Péče o těhotnou ženu s fyzioterapeutkou  (2023, Mgr. Pavla Filipová)
 • Kurz poradenstva pri nosení (2022, Mamila)
 • Havajská masáž (2022, Masérnička)
 • Odborný kurz podpora přirozeného porodu pohledem fyzioterapeutky (2022+2023, Mgr. Marika Bajerová)
 • Seminář břišní diastáza (2020, Eva Bahenská a Mgr. Tomáš Jankech)
 • Rekvalifikační kurz Instruktor zdravotní tělesné výchovy (2020, Elixír)
 • Seminář tradiční péče o ženu a matku (2019, Angelina Martinez Miranda)
 • Kurz jóga pro těhotné (2017, FISAF)
 • Seminář Spinning Babies s Jennifer Walker (2017, UNIPA)
 • Kinesiotaping (2016, Dexter Academy)
 • Masáž miminek a dětí - kurz pro maséry (2016, Dexter Academy)
 • Kurz rebozo techniky (2016, NAPP) 
 • Kurz poporodní duly (2016, NAPP)
 • Finanční auditor (2012, KAČR) 
 • VŠE, obor Účetnictví a finanční řízení podniku (2009)


Děkuji všem úžasným ženám, které mi předali své životní zkušenosti a byly mi inspirací - 

Ivana Weisová, Jitka Čejková, Olga Krajíčková, Majka Staňková, Marisa Alcalá, Michaela Kalusová, Nikola Máchová, Sylvie Slováková, Zuzana Bergerová, Jennifer Walker, Bětka Samková, Eva Bahenská, Angelina Martinez Miranda, Alisa Halfarová, Marika Bajerová, Mirka Hašková, Veronika Mihalská a Andrea Poloková.

Parkovat můžete u lesa na rohu ulic Mechovka a Utěšilova nebo v ulici Ke Znaku, minutu chůze od studia.    

TĚHOTENSKÉ MASÁŽE

Utěšilova 232, Praha 9

Monika Ťukalová  +420 777 319 761   

Petra Kobrlová  +420 723 329 281 

monika.tukalova@gmail.com

@tehotenske_masaze

VAŠE ZKUŠENOSTI

"Myslím si, že zeptat se ženy, jak se cítí, jestli se něco neděje, je základ. Jsem ráda, že u paní Ťukalové je to standard. Studio působí harmonicky, navozuje  pocit klidu a pohody. Stejně jako paní Ťukalová. Jsem zvyklá na sportovní masáže, tak jsme se domluvily na intenzitě, která mi vyhovuje. Taky jsem byla zvědavá na těhotenské lehátko. Měla jsem z něj respekt, ale je skvělé a těším se, až si příště zase lehnu na břicho."

Radka Hanušová

(zdravotní sestra a maminka malé Lucie)

"Věděla jsem, co od masáže čekat. Ale stejně - prostředí je uklidňující, hezké, dýchá pohodovou atmosférou a paní Ťukalová je velmi milá, klidná a dá se s ní na čemkoli domluvit. Člověk je po masáži tak uvolněný, že je nejlepší pak doma rovnou dál odpočívat. Navíc můžete díky těhotenskému lehátku relaxovat i na břiše. Na chvilku o něm vůbec nevíte."

Tereza Kopřivová 

(spokojená nastávající maminka)


"Ve druhém trimestru jsem hledala těhotenskou masáž, kde bych se cítila bezpečně. Když jsem byla poprvé u paní Ťukalové, měla jsem pocit jako by se na chvíli zastavil čas. S Monikou jsme si popovídaly, vybrala jsem si vůni masážního oleje a už se jen nechala hýčkat. Pokaždé se mi tu povede úplně zrelaxovat. Všem tento zážitek doporučuji a Monice moc děkuji - to jak krásně procházím těhotenstvím je i její  zásluhou."

Lenka Kraupnerová

(maminka malého Vojty)

Dopřála jsem si těhotenskou masáž v 31. týdnu. Masáž byla velmi příjemná a jemná. Po dlouhé době jsem si užila relaxaci na břiše. Ještě lepší pocit ale přišel po masáži. Cítila jsem se lehčí, sedací nerv, který mě občas trápí zůstal v klidu, nebyla jsem tak unavená a zbyla mi energie na další tři děti.

Denisa Plunárová

(fyzioterapeutka a maminka 4 dětí)