INDIVIDUÁLNÍ PŘEDPORODNÍ KURZ

podle vašich představ

Možná už jste prošli pestrou nabídkou online i offline předporodních kurzů. Stále ale máte pocit, že to není ono. Můžu vás na porod připravit tak, jak to potřebujete právě vy.

Můžeme probrat veškeré vaše představy i obavy. Pomůžu vám zorientovat se v informacích, které máte od lékařů, kamarádek nebo z internetu. Pokud přijdete i s partnerem, ukážu mu, jak vám být u porodu oporou.

Vše přizpůsobíme tomu, abyste byla spokojená a cítila se připravená. 

JAK PROBÍHÁ PŘEDPORODNÍ KURZ?


Ideální jsoudvě setkání v délce 90-120 minut. Při tom prvním si popovídáme o tom, jak porod funguje, co ho ovlivňuje, kdy odjet do porodnice a co na tam na Vás čeká. Před odchodem si pak můžete vypůjčit knihu z mé knihovny. Na další návštěvě pak budeme mít dostatek času na otázky, které Vám ještě vyvstanou s blížícím se porodem nebo na témata, která budete chtít probrat více do hloubky.

To vše bude probíhat u hořícího krbu, nad šálkem dobrého čaje a s drobným občerstvením, abyste se cítili příjemně a uvolněně jako doma.

JAKÁ JSOU TÉMATA, O KTERÝCH SI MŮŽEME POVÍDAT?


  • TĚHOTENSTVÍ - výživa a aktivita v těhotenství, vyšetření a těhotenská průkazka, výběr pediatra, výběr porodnice, masáž hráze, aniball, bylinná napářka...
  • POPROD - co s sebou do porodnice, partner u porodu, porodní plán, termín porodu, relaxační techniky, jak porod probíhá a co ho ovlivňuje, jednotlivé fáze porodu, kdy odjet do porodnice...
  • I. DOBA PORODNÍ - průběh první doby porodní, bolest u porodu, úlevové prostředky, pomoc partnera u porodu...
  • II., III. DOBA PORODNÍ - průběh druhé a třetí doby porodní, význam bondingu, ošetření novorozence, šestinedělí v porodnici, ambulantní porod...
  • KOJENÍ A PÉČE O MIMINKO - výhody kojení, technika kojení, časté problémy a jejich řešení, manipulace s miminkem, základní výbavička, koupání a přebalování....
  • JAK O SEBE PEČOVAT PO PORODU - podvazování bříška po porodu, vhodné cviky po porodu

PÉČE PO PORODU

aby vám spolu bylo dobře

Tak pečlivě se připravujete na příchod miminka, až můžete úplně zapomenout na to, že porodem vše teprve začíná. Často po porodu zůstáváme na vše samy.

Tak citlivé období jako je šestinedělí nás může zaskočit. Naše tělo i duše se potřebuje dát dohromady a zároveň na nás závisí život mrňavého, krásného miminka.

Ve chvílích, kdy se dostaví pochyby či únava, je důležité, abyste cítila dostatek podpory. Můžu vám naslouchat a pomoci.

Můžete se mnou sdílet zážitky z porodu i obavy, které se s péčí o miminko mohou objevit. Pomůžu vám, abyste našla svou cestu výchovy a posílila sebedůvěru, že to děláte správně. 


ČEMU SE MŮŽEME VĚNOVAT?


Prakticky Vám předvedu:

  • JAK PEČOVAT O MIMINKO - naučím Vás, jakými způsoby uvázat miminko do šátku, jemnou masáž pro miminka a poskytnu informace, jak podpořit kojení.
  • JAK PEČOVAT O SEBE - důležité je nezapomínat na sebe a proto Vás naučím, jak po porodu podpořit své tělo, aby se rychleji hojilo. Využijeme podvazování bříška, jemnou poporodní masáž nebo cviky podporující rekonvalescenci pánevního dna a břišní svaly.

PROHLÉDNĚTE SI VOLNÉ TERMÍNY


Parkovat můžete u lesa na rohu ulic Mechovka a Utěšilova nebo v ulici Ke Znaku, minutu chůze od studia.    

TĚHOTENSKÉ MASÁŽE

Utěšilova 232, Praha 9

Monika Ťukalová  +420 777 319 761   

Petra Kobrlová  +420 723 329 281 

monika.tukalova@gmail.com

@tehotenske_masaze